LOKAL
na
SPRZEDAŻ
254 410 PLN
9 500 PLN/m2
POZNAŃŁazarz
Opis
Zapraszam do zapoznania się z ofertą sprzedaży lokalu w przyziemiu w klimatycznej, paryskiej kamienicy przy ul. Chełmońskiego, która jest w trakcie rewitalizacji. Kamienica przy ulicy Chełmońskiego 10 to jedna z najpiękniejszych budowli drugiego, obok Starego Rynku, zabytku urbanistycznego Poznania: Johow-Gelände, Terenu Johowa. Nazwa ta obejmuje zabudowę historycznego kwartału dzielnicy Łazarz, między ulicami Matejki, Wyspiańskiego, Ułańską, Grottgera, Chełmońskiego, Siemiradzkiego i Kossaka. To tutaj, na przełomie XIX i XX wieku, mieściły się najbardziej ekskluzywne i nowoczesne posesji stolicy Wielkopolski. Prowadzone przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów prace rewitalizacyjne, przywracają Chełmońskiego 10 dawny blask i luksusowy charakter, znany ze spacerów ulicami Paryża i Wiednia.

KAMIENICA
Prowadzone w kamienicy prace rewitalizacyjne mają na celu połączenie klasycznych, przestronnych i starannie wykończonych wnętrz z nowoczesnymi rozwiązaniami, odpowiadającymi najlepszym międzynarodowym standardom.

Kapitalny remont obejmuje wymianę wszystkich instalacji, drzwi i okien, położenie nowych tynków oraz prace konserwatorskie, w tym gruntowną renowację schodów i klatek schodowych. Dzięki dobudowie ostatniej kondygnacji, powstaną apartamenty o unikalnym, loftowym charakterze, część z nich także dwupoziomowa. Wszystkie lokale będą doprowadzone i sprzedawane w stanie deweloperskim.

LOKAL
Wykończony w stanie deweloperskim.

Wymienione zostały wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne, elektryczne oraz doprowadzone zostało przyłącze do klimatyzacji.

Ogrzewanie: cieplik miejski

LOKALIZACJA
Wymarzony adres zarówno dla przedsiębiorców, jak i wszystkich osób, które cenią sobie lokalny charakter dzielnicy: bliskość terenów zielonych, sąsiedzkich restauracji i lokalnych sklepików, bez konieczności rezygnowania z szybkiego i komfortowego dostępu do oferty kulturalnej i handlowej miasta.
Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu docenią sąsiedztwo parków: Wilsona, Kasprowicza i Manitiusa, które zapraszają tak do rodzinnych spacerów, jak i wytyczania rozmaitych tras biegowych wśród dającej wytchnienie zieleni. Liczne sklepiki, bary i restauracje pozwalają natomiast na stworzenie lokalnej społeczności, a wraz z apteką, piekarnią i kwiaciarnią, oszczędzają czas, umożliwiając realizowanie bieżących potrzeb w obrębie dzielnicy.

KOMUNIKACJA
Bliskość przystanków autobusowych i tramwajowych daje możliwość szybkiego i komfortowego dojazdu do miasta, w tym położonych nieopodal Dworców PKP i PKS oraz galerii handlowej Poznań City Center, mieszczącej ponad 250 sklepów, lokale gastronomiczne oraz 3-poziomowy parking dla 1 500 samochodów.

OPŁATY
5,50 zł - koszty administracyjne (fundusz remontowy, zarządzanie, części wspólne) + media (ogrzewanie, woda, prąd)
Szczegóły oferty

Powierzchnia26,78 m2

Cena254 410 PLN

Cena za m29 500 PLN

Liczba pięter4

Rodzaj budynkuKamienica

PrzeznaczenieBiurowe

Przeznaczenie dodatkowe (lokal)Medyczne, Gastronomiczne, Biurowe, Handlowo/Usługowe

Open SpaceTak